בחירת חברת שיווק דיגיטלי – איך לגשת לאתגר?
פברואר 1, 2022

כאשר אנו מחפשים נותני שירות איכותיים שנוכל לעבוד איתם בעתיד, חשוב לעשות מחקר מעמיק לפני כן – כך נוכל להימנע ממפחי נפש מיותרים כמו גם מבזבוז זמן וכסף יקרים. לכן, לפני שתבחרו בסוכנות שיווק דיגיטלית, הקפידו לערוך מחקר רציני. הקפידו לשאול את השאלות הנכונות במיוחד אם אתם נמצאים לפני חתימה על חוזה.

תוהים איך מומלץ לבחור חברת שיווק דיגיטלי?

שיווק דיגיטלי

המאמר הבא יעזור לכם לחשוב על הנקודות החשובות כך שתוכלו לחסוך זמן על-ידי כך שתדעו מה לבדוק ואילו שאלות לשאול – קודם כל את עצמכם על מנת לייצר בהירות מקסימלית. זה גם אמור לעזור לכם לעשות את הבחירה הנכונה עבור השירותים שאתם מחפשים אצל חברת שיווק דיגיטלי

שאלה ראשונה שרצוי מאוד לשאול: מהי המומחיות של חברת השיווק הדיגיטלי העומדת לפניך?

שיווק הוא תחום רחב, ובתוכו מתקיים תחום השיווק הדיגיטלי אלא שהוא בפני עצמו עולם שלם עם תתי תחומים וגישות שיווק. שאל את שותפי השיווק הפוטנציאליים שלך מה הם מציעים ואם השירותים שלהם מתאימים לצרכים שלך. ישנן חברות שמכסות מגוון רחב של שירותים אך אחרות מתמחות בתחום אחד או שניים מאוד ספציפיים.

ישנן התמחויות רבות בשיווק דיגיטלי – בתור התחלה, אתה יכול לבחור להתמקד בתחומים הספציפיים הבאים:

קידום אורגני

כשאתם בוחרים במומחה לשיווק דיגיטלי עם התמחות בקידום אתרים אתם בעצם בוחרים לעבוד עם איש שיווק שיכול להגדיל את התנועה האורגנית של אתרכם ולעזור לכם לדרג אותו גבוה יותר במנועי החיפוש במטרה להגיע ליותר לקוחות. איש כזה או חברה כזו צפויים להתמקד בכלי מילות כאלו ואחרים לטובת מחקר מילות מפתח וביצירת תוכן איכותי לאתר. הם גם ישקיעו מאמצים רבים בבניית קישורים מאתרים רלוונטיים ברחבי האינטרנט. אם אתה חושב לטווח ארוך ורוצה אתר עם תוכן איכותי למרות שזה עלול לקחת תקופה ארוכה, התמחות מסוג זה עשויה להתאים לך.

כאשר אתם מתמקדים בקידום אורגני יש לכך יתרון משמעותי בולט שכדאי להיות ערים לו – קידום אורגני מרגיש ללקוחות הפוטנציאלים כדרך יותר טבעית להיחשף לתכנים שלכם. כמובן שמאחורי כל קמפיין אורגני רציני יש כוונה שיווקית גדולה, אבל לאופן שבו הלקוחות הפוטנציאלים שלכם נחשפים אליכם יש משמעות גדולה.

מניסיון, אנו יודעים כי לידים שנוצרו באמצעות חיפוש אורגני בגוגל נוטים להיות איכותיים יותר מאלה שנוצרו מפרסום ממומן.

קידום ממומן

כאשר אתם פונים אל חברת שיווק דיגיטלי שיש לה ידע ומומחיות ביצירה וניהול של קמפיינים ממומנים היא תוכל לתת לכם את המענה הטוב ביותר בכל הנוגע לקידום ממומן בפייסבוק ובגוגל כמו גם בפלטפורמות נוספות.

צריך להיות בעל כישרון ומומחיות משמעותיים מאוד כדי להיות חברה מצליחה בתחום זה. כי הרי ההבטחה שהם נותנים לכם היא גדולה עד גבול ההזוי – להפוך כל שקל שלכם לשניים שלושה או יותר שקלים, וכל זה עטוף לא פעם במונחים בומבסטיים כמו “מכונת לידים”, “החזר השקעה גבוה” וכד’. כדי לבדוק אם הקמפיינים פועלים כהלכה, בקשו נתונים מקמפיינים פעילים כמו גם לשוחח עם לקוחות החברה (הם אמורים להיות מאושרים עד הגג, ואם הם לא נשמעים שמחים במיוחד זה משהו לשים לב אליו).

אחד היתרונות בעבודה עם חברת שיווק מוכרת ומומלצת המתמחה בקידום ממומן הוא שהם יגדילו משמעותית את תעבורת האינטרנט שלכם לאורך זמן. בקידום ממומן הכל קורה מהר מאוד וזאת בניגוד לקידום אורגני, שבו אנחנו קוטפים את פירות ההשקעה אחרי חודשים ואפילו אחרי שנים.

יתרון נוסף של קידום ממומן הוא שבעלי עסקים עם "כיסים עמוקים" יכולים לקבל חשיפה גדולה (קידום ממומן יכול להיות עסק יקר, במיוחד אם חשוב לכם לקחת חשיפה גבוהה בזמן קצר).

עבודה עם סוכנות שיווק דיגיטלי
בחירת חברת שיווק דיגיטלי היא בחירה קריטית לעתיד העסק שלכם. חברת שיווק דיגיטלי איכותית יכולה להיות כרטיס הכניסה שלכם לשלב הבא של העסק. בחירה באנשים הלא נכונים (מהסיבות הלא נכונות) יכולה לעלות לכם בבזבוז מיותר של זמן ומשאבים.

חברת שיווק דיגיטלי עם התמחות בכתיבת תוכן

שיווק מבוסס תוכן הוא מה שמשווקים באינטרנט באמת אכפת ממנו בימינו. יש כיום טונות של סוכנויות שפשוט כותבות תוכן – עבור נישות ומגזרים רבים ושונים.

הן יוכלו לספק לכם כמויות גדולות של תכנים גם מבלי בהכרח להבין מה המשמעות של כל משפט שהם כותבים מבחינת SEO, אבל כמו שתגלו בעצמכם, אחד הדברים החשובים מבחינת תוכן זאת היכולת להפיק אותו בכמויות גבוהות ובצורה יציבה והכי חשוב שהוא ייתן ערך לגולש – גוגל כבר יישר קו עם זה. ואם אתם ממש מודאגים תמיד תוכלו לשכור איש SEO שיעשה לכם אופטימיזציה אפילו אם זה מתבצע בדיעבד.

כאשר אתם עובדים עם חברת שיווק דיגיטלי המתמחה בייצור תוכן, אתם נהנים מיתרונות רבים. זמינות תוכן משמעה שאתם יכולים להוסיף תוכן רב לאתר, ולקדם את העסק שלכם במספר אופנים ותחומים במקביל. זה נהדר מכיוון שלאט לאט האתר שלכם יופיע עבור עוד ועוד מונחים בעלי רלוונטיות גבוהה עבורכם מבחינה עסקית ושיווקית.

ככל שתהליך המכירה שלך מורכב יותר, כך חשוב שיהיה באתר תוכן איכותי שיעזור לך לבנות אמון עם הקהל שלך ולהגיע לנקודה שבה יהיה לו מספיק נוח לבצע רכישה. כשזה יקרה, תדע שהם כבר מכירים אותך וסומכים על היכולות המקצועיות שלך.

חברת שיווק דיגיטלי המתמחה בבניית אסטרטגיה שיווקית

חברת שיווק שמתמחה באסטרטגיה שיווקית שתדאג אך ורק לחלק של הניתוח והבקרה

אין לזלזל בחשיבות האסטרטגיה בעולם השיווק הדיגיטלי! כמו כל תהליך מורכב אחר, בשיווק דיגיטלי אם אין לך תוכנית מסודר לשאתה מודד את עצמך מולה לאורך זמן, זה פתח לצרות, וזה לא יספיק להתגאות בכך ששכרת את שירותיהם של אנשי SEO, PPC וסושיאל נפלאים, כי מישהו צריך לראות את התמונה הגדולה ולדעת להגיב בזמן אמת ולעשות תיקונים קטנים במסלול.

אם אתם נמצאים בסיטואציה כזאת שכבר מצאתם אנשי ביצוע, אבל עדיין אתם לא ב 100% ערים לכל מה שמתרחש שם או רוצים להיות בטוחים כמה שיותר שאתם מפיקים את המירב מהתהליך – מומלץ לשכור את שירותיה של חברת שיווק דיגיטלי ספציפית לתפקיד פיקוח ובקרה כדי שהיא תעבור איתכם על כל הנתונים ותוכל לתת לכם פידבק כך שתדעו בזמן אמת מה עובד ומה פחות ותדעו לאן לנתב את האנרגיה והמשאבים ולהימנע מ”חורים שחורים” שבד”כ צצים בתהליכי שיווק. חברה חיצונית תעזור לכם לוודא שאנשי הביצוע עומדים ביעדים האסטרטגיים ושהכל נע בכיוון הנכון.