כיצד לבדוק מהימנות תרופה לפני הזמנתה ברשת
אפריל 21, 2015

הקמעונאות המקוונת צומחת במהירות וחנויות מקוונות חדשות נפתחות כל יום. כדי לענות על הצרכים של לקוחות שונים, הם מציעים מגוון מוצרים. תעשיית התרופות פעילה גם באינטרנט ומוכרת פריטים שונים ללקוחות המעדיפים לקנות את המוצרים שלהם באינטרנט.

כלל אצבע ראשון: בעת הזמנת תרופות באינטרנט, הקפד לבדוק את אמינות האתר ולוודא שהוא לא עושה שום דבר לא חוקי. אתרים לא חוקיים יכולים להיות מסוכנים מאוד, אז שימו לב ולמד כיצד להימנע מהשלכות משפטיות.

קל ונוח – אולי יותר מדי?

קניות מקוונות מספקות הרבה פיתויים – מהנוחות של היכולת לקנות בכל מקום, ועד למשלוחים ישירות עד לדלתך. מבצעים מיוחדים כמו קופונים, מבצעים והנחות מקלים מאוד על קניות, מאדוויל עד קמגרה. יחד עם זאת, הפרסומות הללו יכולות למשוך תשומת לב רבה מה שגורם לנו לקנות דברים מבלי לחשוב יותר מדי.

תרופות
התרופה חוקית? תלוי את מי שואלים

בקניית תרופות דרך האינטרנט יש סכנות רבות, ביניהן ענף התוספים, יש תוספים שניתן לרכוש, שישראל לא מגדירה אותם כתוספי תזונה ואילו במדינות אחרות הם קיבלו את התווית הזו. בעצם מדובר בתוספים שלא אושרו על ידי משרד הבריאות הישראלי, מה שהופך את זה לתחום פרוץ ומסוכן, לכן צריך שנהיה על המשמר בכל הנוגע להזמנת תוספים מחו"ל.

פרסום שגוי ומטעה

חברות התרופות ידועות לשמצה בהצעת הבטחות שווא והטעיות – במיוחד כשמדובר ברכישות מקוונות. לפני התשלום, הקפד לברר מידע רב ככל האפשר על המוצר. האם זה מאושר לשימוש מבחינת בריאות ובטיחות? האם זה מאושר על ידי סוכנות ממשלתית או גוף רפואי כלשהו? מי החברה שעומדת מאחורי מכירת התרופה? אם אתה לא יסודי וזהיר, יכול להיות שאתה קונה מוצר מזויף, או לא חוקי.

אחד היתרונות הרבים של הפלטפורמה הדיגיטלית הוא שהיא מאפשרת מגוון של תכשירים רפואיים, שאינו נמצא בהכרח בבית המרקחת המקומי בסביבת מגוריך.

שימו לב שאם אתם מוכרים ציוד רפואי, יש למכור אותם רק בבית מרקחת, אז תצטרכו להגדיר מיקום פיזי. אתה גם תישא באחריות לספק את שירות הלקוחות ולטיפול בכל תלונות שעשויות להיות להם. לאתר שמגובה בבית מרקחת יהיה רישיון משרד הבריאות ופרטי התקשרות שניתן לראות.

הכירו את הסכנות

תהליך קניית התרופה באינטרנט יכול להיות מסובך, לפעמים הוראות השימוש שגויות או תוויות האזהרה בשפה זרה. איכות המוצרים יכולה להיות לא בטוחה, לפוג בקרוב או להיות מזויפת. קנייה מאתרים בינלאומיים עלולה לסכן גם אותך ולכן חשוב לחפש את האותיות הקטנות ולוודא שיש רישיון או אישור רלוונטי.

אי אפשר להיות זהיר מדי כשקונים תרופות באינטרנט

דרך מצוינת אחת לבדוק מהימנות המוצר היא ליצור קשר ישירות עם החנות או לשאול לקוחות קודמים שאתה סומך עליהם. חשוב לזכור שלא ניתן לדעת מהי הלגיטימציה של האתר שממנו אתם מזמינים פשוט על ידי התבוננות בו. זה שהוא נראה בטוח, לא אומר שכן. כל עוד תבצע בדיקה יסודית ותזמין בקפידה, תמנע מכל הבעיות הקשורות לקנייה.