אודות תחרות קידום אתרים נווה פריצקי
ספטמבר 12, 2022

תחרות 2022 של קידום אתרים החלה השבוע. את התחרות מנהל גל חזיזה מ buypost. עבדכם הנאמן החליט השנה לקחת חלק בתחרות ולכן הקמתי באופן מזורז אתר אינטרנט המהווה את הגירסה שלי לנווה פריצקי.

מה מאפיין את אתר נווה פריצקי שלי? ובכן, חשבתי בהתחלה על כיוון של עירייה, אבל אישתי הביאה לתשומת ליבי שחתולים זה נושא שיש לו יותר סיכוי לתפוס באינטרנט. אני לא יודע אם היא אמרה את זה מרצינות או בצחוק אבל אני נדלקתי על הרעיון. אז מה עשיתי?

קודם כל צילום מסך של אתר נווה פריצקי:

נווה פריצקי עיר החתולים
הגירסה שלי לאתר נווה פריצקי

כמו שאתם רואים הקפדתי על עיצוב חינני באמצעות אלמנטור ותיבלתי בתמונות איכותיות וגם בסרטון שצילמתי את "מר פריצקי כבוד ראש העיר" שהוא למעשה חתול בשם "ניק" שאני מגדל מזה כשנתיים. המיוחד בחתול הוא המנהג החמוד שלו לרוץ על ההליכון וכך נולד סרטון יפה וייצוגי.

האתר מכיל טקסט איכותי שכתבתי בעצמי כך שאין סיכון לענישה מצד גוגל בהקשר של התכנים של אתר נווה פריצקי.

במקביל אתר פתחתי גם ערוץ יוטיוב, עמוד פייסבוק ועמוד GMB כדי לייצר סיגנלים וחשיפה גבוהה יותר לאתר.

מבחינת קישורים השתמשתי בכמה אתרי תמיכה קיימים שברשותי אבל גם שם הרבה עבודה ידנית מתבצעת בהתאמת עמודים קיימים לתוכן החדש. והאמת שכואבות לי הידיים מהקלדה אינסופית.

 

מה שמעניין בתחרות נווה פריצקי 2022

הוא שרוב המתחרים רכשו דומיינים המכילים את מילת המפתח בעברית או בתרגום שלה לאנגלית – לדוגמה נווהפריצקי.com. מה דעתי על זה? תחילה לא ייחסתי לזה חשיבות. חשבתי שהכי חשוב זה לצאת לדרך מהר ולייצר כמה שיותר "היסטוריה" עבור גוגל בחודש אחד. אבל האמת היא שהופתעתי מהאופן שבו גוגל מדרג את הדומיינים הממוקדים האלה. אז מזל שרכתי עוד כמה דומיינים כגון נווה-פריצקי.com וגם נווה-פריצקי.net/

 

אלו המתחרים העיקריים בתחרות נווה פריצקי 2022:

  • https://נווה-פריצקי.com

  • https://נווהפריצקי.net
  • https://makomsodi.com
  • https://navehparitzky.co.il
  • https://www.fritzky.co.il
  • http://nevepritzky.co.il
  • https://nave-prizki.co.il/
  • nevefrietzki.co.il

אין ספק כי חלק מהמתמודדים השקיעו ובגדול בתכנון האתר – חלקם בנו את האתר בסגנון של "עיריית נווה פריצקי" וחלק הלכו על כיוון של "חופשה בנווה פריצקי", כלומר תיירות.

מבחינת קישורים יש כמה מגמות. יש מי שרוכש קישורים מאתרים גדולים כגון ישראל היום, הארץ ודה מרקר בהשקעה כספית ניכרת ויש מי שפשוט מפעיל תוכנה לבניית קישורים, שאין בזה משהו פסול לפחות לפי תקנון התחרות. הטריק בבנייה אוט' של קישורים היא להזין את התוכנה עם תכנים, תמונות ומידע נוסף כך שבניית הקישורים לאתרי נווה פריצקי השונים לא תרים מיד דגל אדום עבור גוגל מה שעלול לגרום למחיקה של האתר מתוצאות החיפוש. במילים אחרות יש מתמודדים רציניים בתחרות השנה, כולל אנשי SEO מנוסים, בוני אתרים ומתכנתים, כל אחד עם חוזקות – ומה לעשות, לכל אחד מאיתנו יש גם צדדים שהוא קצת פחות חזק בהם.

אז למה אני חושב שיש לי סיכוי לנצח בתחרות נווה פריצקי 2022?

עם כל הצניעות אני מקדם אתרים כבר 13 שנה ובעוד שזה עשוי להיראות רק כמספר, אני באמת מרגיש שמיום ליום אני צובר עוד ועוד ידע בתחום וזה הופך להיות חלק ממני. כמו שאומר אחד השירים שאהבתי להאזין להם פעם "יש דברים שאני יודע מעבר לידיעה". ז"א, כן זה נהפך לחלק מה DNA שלך לצרף מילים אחת לשנייה ולייצר קישורים ולחשוב 360 על כל מה שעשוי להועיל או להפריע לאתר מסוים להגיע לראש התוצאות למשל בביטוי פיקטיבי כגון נווה פריצקי.

אני חושב שאני מביא איתי לשולחן איזון טוב ועדין של הרבה יכולות בין אם זה יצירת תוכן כמעט בעיניים עצומות ובין אם זה הידיעה איפה אני יכול לפרסם קישורים במהירות גבוהה עם מינימום התעסקות והוצאות כספיות. לגבי קישורים ממומנים, אני לא פוסל זאת על הסף, אני חושב שזאת לא צריכה להיות האופציה הראשונה כי ככה זה יהפוך מהר מאוד למשחק בין 2-3 אנשים שיכולים להרשות לעצמם להוציא מעל 10K ש"ח על התחרות הזאת ואני רחוק מאוד מלהיות במצב הזה. מוכן להתאמץ, לתכנן אסטרטגית קידום של אתר אבל לא בטוח שמתחשק לי להשתגע ו"להתאבד" על זה כמו שאומרים.

 

עיר החתולים של ישראל: נווה פריצקי

כמו שקראתם – "נווה פריצקי" שלי היא עיר החתולים של ישראל – ואם לא די בכך, בראשה עומד חתול בתור ראש העיר. אני חושב שזה נחמד אבל אל תתבלבלו כי עבורי נווה פריצקי עם ראש עיר חתול זה ממש לא גימיק.. אני רואה בזה הזדמנות לשתף עם העולם את האהבה הגדולה שאני רוכש לחתולים ובו זמנית לקדם את מעמדם של החתולים בישראל וזאת גם הזדמנות לייצר הסברה לציבור רחב שהרבה ממנו כיום לא בדיוק יודע באמת מה זה חתול, איך מטפלים בו, איך חיים איתו בשלום, במה כרוך אימוץ חתול חדש, ועוד ועוד תהיות ושאלות שאני מקווה לעסוק בהן באתר שלי.

כך שלא מדובר בסתם שריפה של משאבים לצורך איזשהו תואר מטופש אלא יש כאן אג'נדה שמתפתחת מיום ליום וזה עשוי להיות גם אחד מהדברים שיעזרו לי לנצח את התחרות כי אני כותב מתוך עניין אמיתי ואני די חדור מטרה. הפרס הכספי וההכרה הציבורית ביכולות שלי זה גם מניע אבל מניע יותר גדול מכך זאת האפשרות לסייע לחתולים רבים שכרגע חלקם מסתובבים ברחוב ללא מזון ושתייה או תנאים תברואתיים הגיוניים והם חשופים לסכנות רבות כשבראשן מפגש אפשרי עם כלי רכב 🙁 וחלקם האחר מתייבש בבתי מחסה ומרכה לפעמים שנים כדי לזכות בבית מאמץ.

עבורי זה קורע לב לחשוב על כל זה ולכן אני מוכרח לעשות מעשה והתחרות הזאת מספקת לי את הפלטפורמה לעסוק בנושאים החשובים האלו גם אם מהצד זה נראה כמו תחרות מטופשת של קידום ביטוי מוצא כמו "נווה פריצקי" שאין לו באמת משמעות אבל עבורי העיר נווה פריצקי היא עיר עם משמעות אדירה כי לחיות את החיים ללא הזדמנות לעסוק בערכים ועזרה לחלש ולאלו שזקוקים לעזרה הזאת יותר מכל – אלו לא חיים בשבילי. אני אשמח להותיר חותם ולכל הפחות לתרום תרומה צנועה למען מאבק על זכויותיהם של בעלי החיים ובפרט אלו שנולדים לחיי רחוב קשים ומאתרים ושוב, נווה פריצקי עבורי זה שם קוד לזה שעכשיו הכדור בידיים שלי וכמה שהידיים האלו יכתבו יותר תוכן – ורצוי אמיתי, עמוק, מלב אל לב, כך עולה הסיכוי להגשים את החלום ולממש את המטרה שהצבתי שהיא קודם כל עזרה לחתולים והעלאת המודעות למצבם הבלתי נסבל בארץ.