קצת על "צייד דומיינים"
פברואר 3, 2017

לא זוכר אם כתבתי כבר עד כמה הפרמטרים של הדומיין חשובים ומשפיעים על הקידום האורגני בגוגל.

פרמטרים? (מעבר לדומיין עצמו – שעדיף שיהיה קצר וקליט…)
הפרמטרים שמשפיעים על ה SEO כוללים את כמות הקישורים, את גיל הדומיין, מספר האתרים השונים מהם מגיעים הקישורים וכו'.
דומיינים עם וותק וקישורים – במיוחד אם הם בנישה דומה לזו של האתר החדש שמקימים עליהם – הם אוצר גדול, הם מקצרים את תהליך הקידום ואת ההגעה ליעדים.

לכן, מקדמי אתרים מקצוענים לא מסתפקים בקניית דומיין בצורה הרגילה. מאחורי הקלעים קיים שוק שלם של סחר בדומיינים. כמו כן, קיים גם מרדף של מקדמי אתרים אחר דומיינים פגי תוקף אשר מסיבה זו או אחרת בעליהם לא חידשו אותם – זה קצת כמו חיפוש זהב או אבני חן; הרבה שעות של כלום עד שפתאום משהו מנצנץ מתוך החול.

איך "צדים" דומיינים? זה סוד מקצועי גדול. יש כמה שיטות, אבל אתן רמז. באינדקסים כאלו ואחרים ישנן רשימות של אתרים. כשעוברים על רשימה כזו נתקלים לא פעם בשגיאה – אתר לא קיים. אותם דומיינים "מקולקלים" עשויים למעשה להיות פנויים (בודקים כאן) ויכול להיות שיש אליהם הרבה קישורים (בודקים כאן).

האם כל זה חוקי? כן. מותר לרשום כל דומיין שבעולם. מלבד מקרים של רישום דומיין כגון coca-cola.com, הסוגיות החוקיות מתחילות רק ברגע השימוש בדומיין והקמת האתר, ששם אסור ליצור מצב של "גניבת דעת" ורכיבה על שם ומוניטין של מישהו אחר, אבל ברוב המקרים גם הקמת אתר על דומיין משומש הינה חוקית לחלוטין.

מחפשים דומיין מיוחד?

אפשר לדבר על זה בהודעה פרטית.

עדכון 2022: הקמתי אתר מיזם WEBOOST המציע מאות דומיינים למכירה ! דומיינים ותיקים ונדירים עם קישורים נכנסים והיסטוריה בגוגל. מומלץ בחום להכנס לאתר ולהתרשם מהדומיינים המחולקים לפי קטגוריות, תגיות ופרמטרים אחרים.