7 טריקים מתקדמים של מקדמי אתרים
מרץ 9, 2017

gethigh-default-seoלפני הכל, לספקנים ביניכם – קידום אתרים – זו שיטה מעולה שעדיין עובדת נהדר לשיפור התוצאות בגוגל ולהבאת גולשים לאתרים. עליכם כמובן גם לוודא שהאתר עצמו ממיר, אבל קידום אתרים הוא מנוע אדיר (ומשתלם) לתנועה בלתי פוסקת לאתר.

לעניינינו – אני מאלה שאוהבים דברים "בקוד פתוח", אני לא אוהב את המחשבה שיש ידע שלא נגיש לי. ידע שאינו פתוח לציבור עלול ליצור "יתרון לא הוגן" עבור המחזיקים בידע. יחד עם זאת, אני בכל זאת בעל עסק ונותן שירותי SEO ולכן לא ממהר לחשוף את כל הסודות. זו מערכת עדינה של איזונים.  הפעם התחשק לי לחשוף עוד טיפה (כמה שאפשר).

טריקים ושטיקים שמקדמי אתרים
עושים כדי להשיג תוצאות בזמן קצר

1. תוכן – כותבי תוכן טובים

הכוונה לכותבים שמספקים את העבודה במהירות, ביעילות ובלי כאבי ראש – וכמובן במחיר משתלם.
אפשר למצוא ב XPlace דילים משתלמים, במיוחד כשמזמינים בכמויות גדולות (10 מאמרים ומעלה).
הרבה אנשים שמעו על Servula אבל למרות הממשק הנוח, הניסיון שלי (מלפני שנה) לא היה מאוד חיובי.
בעלי עסקים שזקוקים להכוונה נוספת בנושא מוזמנים להתייעץ איתי בכיף.

2. תוכן – יכולת אלתור יצירתית

אני איש שמעריך איכות, אבל כשאתה נכנס לזירה תחרותית בקידום אתרים האמת היא שכדאי מאוד שתדע "להשריץ" תוכן בכמויות משמעותיות (סליחה על הדימוי, זה מתבקש). איך עושים את זה? עם קצת יצירתיות. לא מעט פעמים אני מוצא את עצמי משכתב מאמר שקיבלתי מכותב תוכן כדי שיהיו לי שתי גרסאות שלו לפרסום בשני אתרים שונים. מספיק שהוא יהיה 50% שונה מקודמו. (הדגמה חיה ליכולת השכתוב): ישנה עדיפות רבה לכך שהמאמר החדש יכלול ניסוחים שונים בלפחות 50% מהמקור.

אבל הכל הולך – כל דרך יצירתית שיש לכם להכין תוכן לגיטימי (אני לא מדבר על ספאם, תוכן גנוב או תרגום מכונה). אתם יכולים להקליט את עצמכם מדברים ולהעביר את זה למישהו אחר שיקליד בתשלום. אתם יכולים לקרוא מאמרים בתחום ולכתוב מה הבנתם. אפשר גם לתרגם תוכן משפות אחרות בתנאי שאתם משתמשים בו רק בתור "שלד" לתוכן החדש שלכם ומשפרים עד שזה מספיק טוב.

3. קישורים – Fake News

עכשיו זה בכותרות אבל לי נדמה שמקדמי האתרים המציאו את ה fake news 😉
יש כל מיני אתרי "חדשות" בארץ שהם כר מאוד נוח (וטוב) למאמרי קידום. כל מיני "חדשות עתלית" או "המקומון של ירוחם" (דוגמאות דמיוניות) שהפלא ופלא יוכלו לפרסם את הכתבה שלכם תמורת מעט בקשיש. כדאי לדעת, כדאי להכיר.

4. קישורים – אתרי תמיכה

הכוונה לאתרים שאחת המטרות שלהם היא לקשר אל האתר הראשי שלכם ובכך לחזק אותו בגוגל. כך שאם אתה סנדלר בירוחם אז יכול להיות שכדאי לך להקים אתר בסגנון "אינדקס סנדלרים בדרום".  ואם את נהגת מונית בצפון תשקלי לפתוח "פורטל המוניות של הצפון".  דוגמאות מוזרות אבל ניתן לעשות את זה בצורה שהיא לגמרי לגיטימית, לגמרי נותנת גם ערך לגולש המזדמן, ולגמרי מחזקת את האתר הראשי שלכם. פשוט מוצאים דומיין (חדש או משומש) ומקימים עליו אתר קטן (שגם אותו צריך מעט לקדם, צריך לארגן לו כמה קישורים, וכמה דפי תוכן). טיפ: ממש ליצור אתר stand-alone עם זכות קיום וערך בפני עצמו עם עמוד אודות, דף צור קשר, לוגו וכל הטררם. יש גם סיכוי לייצר לידים מאתר כזה. למשקיענים: דאגו לאחסן את אתרי התמיכה במקום אחר, לא על אותו השרת של האתר הראשי שלכם. הפיזור מהווה פה יתרון.

5. מאמרי אורח – עוד דרך לקבל קישור טוב

מומחים בעפיפונים? מצוין! בקרו באתרים שעוסקים בעפיפונים ובידקו איתם אם הם מוכנים לפרסם מאמר מקצועי פרי עטכם תמורת קישור לאתר שלכם. הסבירו להם שזה win win סיטואיישן כיוון שהם מרוויחים תוכן נהדר בחינם (זה יתרום גם לקידום שלהם בגוגל).

6. גיוון – אני לא רוצה להשוות אף אחד למנהיג דאע"ש

291527אבל הסיבה היחידה שבגללה הוא עדיין לא נתפס ע"י מדינות המערב היא גיוון. יש לו מספר שליחים ומספר מכוניות והוא כל הזמן מחליף ולא חוזר על אותה דרך פעמיים. אז שוב, אתם לא שם ואין סיבה להרגיש כמו פורעי חוק כשמקדמים אתר אבל כן צריך לדעת שהאלגוריתם של גוגל עובד בצורה כזו שהוא יודע לזהות זיוף והוא יודע לזהות אותנטיות. או לפחות – זו השאיפה של גוגל. אז במיוחד אם מנסים לקצר תהליכים, ומפשילים שרוולים – כדאי לזכור את זה ולא לחשוף את כל הקלפים. הווה אומר, להתנהל בתחכום מסוים. אם יש לכם כמה אתרים, זה לגמרי בסדר שדומיין אחד יהיה על שמכם ודומיין אחר על שם אחותכם. זה לגמרי בסדר שהעיצוב שלהם יהיה שונה. אם אתם פותחים בלוגים ברחבי הרשת נסו לבדל כל אחד מהם, אל תבחרו את אותו שם המשתמש / כינוי. וכן הלאה, גם ליצירת דפים באתר – גוונו את התגיות השונות, שלא יהיו זהות אחת לשנייה. ואולי מעל הכל – גוונו את הקישורים הנכנסים, שיהיו מאתרים מסוגים שונים, ושיכילו אנקור טקסט מגוון (מילת המפתח שלכם צריכה להופיע שם רק כבדרך אגב ובהטיות שונות, אל תיצרו מאה קישורים של "חשמלאי באשדוד". אל תהיו שקופים, זה כבר נחשב לסוג-של-ספאם בימינו).

7. לימדו מהמתחרים ופקחו עין עליהם

אין שום סיבה שב-2017 בעל עסק לא ידע כמה קישורים יש אל האתר שלו וכמה יש אל המתחרים. ובאופן דומה: כמה דפים מאונדקסים יש לאתר שלו לעומת המתחרים (אינדיקציה לכמות התוכן, תוכן זה כוח בעולם של גוגל, אם אתה כותב ספר אל תכתוב שני עמודים, כתוב ספר רציני – מנועי החיפוש יעריכו אותך הרבה יותר). אידאלית כדאי שתבדקו אחת לחודש גם את מצב המיקומים שלכם לעומת המתחרים, אם מישהו עקף אתכם בצורה משמעותית, נסו לברר מה הוא עושה שאתם לא.

 

שיהיה לכם בהצלחה רבה.