10 מדדי ביצוע מרכזיים חשובים ביותר בקמפיין PPC שאתה צריך להיות מעקב

חברת קידום אתרים / בלוג / 10 מדדי ביצוע מרכזיים חשובים ביותר בקמפיין PPC שאתה צריך להיות מעקב

במאמר הזה אני יסביר לך על 10 מדדי ביצוע מרכזיים חשובים ביותר בקמפיין PPC שאתה צריך להיות מעקב עלהם.

ביצוע מרכזיים חשובים, או KPIs, משמשים כמעט בכל ענף כערך של כמה טוב משהו או לא עובד.

ב- PPC, תוכל להשתמש במדדי KPI כדי לקבוע את מידת ההצלחה של מסעות הפרסום שלך.

הבנת את האינדיקטורים העיקריים של ביצועי מסע הפרסום הוא חיוני עבור כל עובד PPC נכון מן get-go. המטרה של כל מסע פרסום PPC אחד צריך להיות מותאם שונים KPIs הראשון במהלך שלב התכנון הקמפיין.

לדעת מה מסע הפרסום שלך מנסה להשיג וכיצד לאמוד אותו, תוכל להגדיר את Google Analytics ואת AdWords מראש, ולהבטיח שאתה מודד ביצועים כהלכה מהיום הראשון ומבטיח את השלמות של תוצאות מסע הפרסום שלך.

מדידה נכונה של ביצועי מסע הפרסום שלך היא הדרך היחידה להפגין החזר ROI הן ללקוחות שלך והן למעסיק שלך. אם אתה לא בטוח לגבי אילו KPIs להשתמש, התחל כאן.

1. קליקים

כל המרה מתחילה בקליק. לכן קליקים הם אינדיקטור מוקדם של הצלחה במסע הפרסום PPC.

KPI זה מודד כמה אנשים לחצו על המודעה שלך.

לעתים קרובות, מנהלי מסעות הפרסום מבצעים צ'ק-אין בחשבונות במהלך החודש, כדי להשהות מודעות שאינן מניבות ביצועים ואף להגדיל את הצעות המחיר במודעות.

קליקים הם KPI מעולה לבדיקת ביצועי החשבון באמצע החודש; עם זאת, ההצלחה של מסע פרסום לא צריכה להיות נקבעת רק על ידי קליקים.

2. שיעור קליקים (CTR)

בדומה למדידת מספר הקליקים שהקמפיין שלך יצר, שיעור הקליקים הוא מדד מרכזי לביצועים של מסעות פרסום.

שיעור הקליקים נמדד על ידי חלוקת סך הקליקים שמסע הפרסום שלך קיבל בחודש (או התקופה המדווחת) על ידי סך כל ההופעות שלו. משוואה זו מספרת לך שמספר ההופעות של 1000 הופעות, לחיצה על המודעה שלך היא 100 פעמים, ושיעור הקליקים שלך הוא 10% לדוגמה.

לדעת מה היא שיעור הקליקים וכיצד למדוד את זה הוא המפתח כדי להיות מסוגל להצביע על הביצועים שלך, אבל יש לזכור כי אין מושלם CTR מנהלי מסע הפרסום צריך להיות חתירה.

ביצועי PPC משתנים בהתאם לתעשייה ולמספר משתני מסע פרסום אחרים.

לדוגמה, WordStream ניתח את ביצועי PPC על יותר מ -2,000 עסקים בארה"ב ומצא כי שיעור הקליקים הממוצע בחיפוש היה 2.14 אחוזים בתעשיית הרכב לעומת 3.40 אחוזים בתעשיית היכרויות ופרטים.

מנהלי מסעות פרסום שמפעילים מסעות פרסום בארה"ב יכולים להשתמש במספרים שדווחו על ידי WordStream כדי להעריך את ההצלחה שלהם ב- CTR, אך עליהם להיזהר ממשתנים אחרים שאינם מטופלים בניתוח כמו תקציב ההוצאה – אבל זה מקום להתחיל בו.

Benchmarking ושיפור שיעור הקליקים של מסעות פרסום שונים חשוב לא רק כמדד להצלחה, אלא גם משום שהוא יכול להשפיע על מדדי KPI אחרים כמו ציון איכות.

3. ציון איכות

ציון האיכות הוא KPI החמקמק ביותר בקרב מפרסמים PPC. זהו מדד שנוצר על ידי Google, שמראה להם עד כמה תוכן המודעה שלך רלוונטי, תוך שימוש בערכים כגון שיעור הקליקים ומשתני ביצועים אחרים, כגון חוויית דף הנחיתה. המפרסמים מתקשים להבין את ציון האיכות משום שהוא פחות פשוט בהשוואה למדדי KPI אחרים הנמדדים בקלות, כגון קליקים.

באמצעות שיעור הקליקים הצפוי, חוויית דף הנחיתה, הרלוונטיות של המודעה ופורמט המודעה, Google יכולה לקבוע את ציון האיכות של מסע הפרסום. גוגל שקופה על איך ציון איכות נמדדת על ידי הצוות שלהם ומדוע זה הכרחי. האל וריאן, הכלכלן הראשי של Google, מסביר כיצד ציון האיכות פועל במכירה הפומבית של AdWords בסרטון פופולרי זה:

Google שיפרה לאחרונה את ציון האיכות של AdWords ב- AdWords, אך היא עדיין מגיעה לעובדה פשוטה זו:

ציון איכות טוב (בין 7 ל -10) פירושו שאתה משלם פחות כסף כדי לפרסם עם AdWords. ציון איכות גרוע (6 או נמוך יותר) אומר שאתה משלם יותר כסף.

השינויים של Google בדיווח על ציון האיכות הפכו את ציון האיכות לקל יותר עבור המפרסמים להשתמש ב- AdWords והתחילו לספק נתונים היסטוריים על KPI. תובנות אלו מעניקות למפרסמים מידע נחוץ לקבלת החלטות חכמות יותר על מסע הפרסום.

למרות הבלבול, המפרסמים נשארים מעוניינים מאוד בשיפור ציון האיכות משום שהוא קובע כמה הם משלמים עבור כל קליק. בתורו, ציון האיכות יכול להשפיע על KPIs אחרים כגון מחיר לקליק ומחיר לרכישה.

4. מחיר לקליק (על"ל)

מפרסמי PPC יודעים כמה הם יכולים לשלם עבור מסע פרסום, משום שלרוב הם מקבלים תקציב קבוע מראש. עם זאת, בעוד הם מציינים תקציב הצעה כאשר עושים את ההתקנה של קמפיין PPC, זה לא אומר שזה מה שהם ישלמו.

מפרסמים מוציאים מתחרים למיקומי מודעות עם הצעת המחיר שלהם, אך משלמים את המחיר הבא הגבוה ביותר להצעת מחיר. התמונה הבאה מדגימה תפיסה זו:

תמונה של Google של הצעת מחיר לקליק לעומת בפועל

לכן העלות של הצבת מודעה ועל הקליקים שהיא יוצרת נקבעת במידה רבה על ידי המתחרים האחרים במכירה פומבית PPC.

המחיר לקליק קובע בדיוק כמה שילם מפרסם. תוכל למדוד את העלות לקליק על ידי חלוקת העלות הכוללת של מסע פרסום במספר הפעמים שבהן המודעה נלחצה באותו מסע פרסום.

אם ברצונך לבדוק באופן ידני את עלות מסע הפרסום שלך, תוכל להכפיל את העלות לקליק במספר הקליקים שמסע הפרסום קיבל.

5. מחיר להמרה / רכישה (CPA)

בדומה לקליק, תוכל להגדיר מחיר לרכישה בעת הגדרת מסעות הפרסום שלך.

Google מגדירה את המחיר הממוצע לרכישה כמחיר שמפרסמים משלמים עבור כל לקוח חדש שהם רוכשים, המחושב על ידי חלוקת סך עלות ההמרות במספר ההמרות. Google קובעת את המחיר לרכישה בהתבסס על ציון האיכות שלך.

עם זאת, יש קצת יותר את סיפור רו"ח.

אמנם המחיר הממוצע לרכישה הוא קל לעיכול, אך המפרסמים יכולים גם להשתמש במחיר יעד לרכישה, טכניקה למתן הצעות מחיר שמיושמת במהלך הגדרת מסע הפרסום. מחיר יעד לרכישה עוזר למפרסמים להגדיר הצעות מחיר באופן אוטומטי כדי לקבל המרות רבות ככל האפשר, על סמך מחיר יעד לרכישה שנקבע בתקציב המפרסמים.

עם זאת, כדי להשתמש במחיר יעד לרכישה, עליך להבין אסטרטגיות שונות למתן הצעות מחיר, למעקב אחר המרות ולהגדיר 30 המרות לפחות ב -30 הימים האחרונים. למידע נוסף על הגדרת מחיר יעד לרכישה, עיין בשיטות מומלצות לתמיכה של Google כאן.

תבניות קמפיינים רשמיים של AdWords
בחר את הענף שלך. הורד את תבנית מסע הפרסום שלך. מותאם אישית עם מילות מפתח בהתאמה מדויקת והמרת עותק מודעה עם שיעורי קליקים גבוהים.

הורד עכשיו
פרסומת

6. שיעור המרות (CVR)

שיעור ההמרה הוא לא רק אינדיקציה להצלחה במסע הפרסום, היא הסיבה משווקים PPC נשכרים מלכתחילה.

תוכל למדוד את שיעור ההמרות ב- AdWords על ידי חלוקת מספר ההמרות שמסע הפרסום קיבל בסך כל הקליקים. מאחר ששיעור ההמרות מתבטא באחוזים, אם במסע הפרסום היו 100 קליקים ו- 10 המרות, 10/100 פירושו ששיעור ההמרות יהיה 10%.

בעוד שמנהלי מסעות הפרסום תמיד עוקבים אחר ההמרות, הם בדרך כלל מגדירים מסעות פרסום כדי לבצע אופטימיזציה לקליקים במקום להמרות.

כעת תוכל למקד להמרות על סמך יעדי מחיר לרכישה במקום להתמקד בקליקים או בהופעות. עם זאת, כדי להיות זכאי לבצע אופטימיזציה של המרות, בחשבונך נדרשו לפחות 15 המרות ב -30 הימים האחרונים.

7. נתח הופעות (מחיר לאלף הופעות)

הופעה מתרחשת כאשר אדם רואה את המודעה שלך. זה לא משנה אם הם לוחצים על זה.

אם מסתכלים על מספר ההופעות שמסע הפרסום יצר, אינו אינדיקטור להצלחה משום שהוא אינו מבטא כמה אנשים מצאו את המודעה שלך יעילה. עם זאת, נתח הופעות מוסיף הקשר לסיפור הדיווח על ידי ציון הסכום של סך כל ההופעות שמסעות הפרסום שלך מקבלים.

נקבע על ידי חלוקת סך כל ההופעות שמסע הפרסום שלך קיבל במספר ההופעות הכולל שמסע הפרסום שלך היה כשיר אליו, Google אומרת:

"ההופעות הזכאיות נאמדות באמצעות גורמים רבים, כולל הגדרות מיקוד, סטטוסים לאישור ואיכות. נתוני נתח ההופעות זמינים עבור מסעות פרסום, קבוצות מודעות, קבוצות מוצרים (עבור מסעות פרסום של קניות) ומילות מפתח. "

נתח ההופעות נותן למשווקים תובנה תחרותית בלתי ישירה. בידיעה שיש לך נתח הופעות של 50% עבור מילת מפתח, אומר לך כי המתחרים שלך הבעלים של 50 אחוזים אחרים.

אם תגדיל את נתח ההופעות שלך, תגדיל את כמות הפעמים שמודעות המתחרים שלך מוצגות. אם אתה מעוניין להגדיל את נתח ההופעות שלהם, יהיה עליך להגדיל את הצעות המחיר ו / או התקציבים שלך.

8. מיקום ממוצע

גוגל מאזנת הן את תוצאות החיפוש בתשלום והן עבור תוצאות חיפוש אורגניות עבור כמעט כל שאילתת חיפוש שהוזנה.

מודעות ב- Google או בינג יכולות להופיע בחלק העליון של דף תוצאות מנוע החיפוש (SERP) במיקום 1, ממש מתחת למודעה הבאה המוצגת במיקום 2 וכן הלאה.

מיקום ממוצע מציב למפרסמים את המיקום שבו המודעה מוצגת במרבית המקרים. גוגל לא יכולה פשוט לתת את ההצעה הגבוהה ביותר את המיקום הראשון כל הזמן, ולכן הם קובעים המיקום הממוצע מבוסס על דירוג המודעה.

דירוג המודעה מחושב על ידי הכפלת ציון האיכות לפי המחיר המקסימלי של הופעות לכל מפרסם (מחיר לאלף הופעות). עם זאת, מאז המיקום הממוצע הוא אכן ממוצע, אפילו לדעת איך לחשב את זה לא את הסיפור המלא מאז אם המיקום הממוצע שלך היה 3, אתה יכול להיות במצב 1, 4 ו 6 מוקדם יותר באותו יום.

מאז הראשון 1-3 מודעות מוצגות לפני אפילו את תוצאות החיפוש האורגני כולם עבדו כל כך קשה על, עסקים רבים פרסום ב- Google רוצה להיות גלוי מימין מתוך השער במיקום 1. זה הגיוני רוצה להיות הראשון אבל המטרה לעשות זאת היא בעיקר של יהירות, שכן להיות במקום הראשון לא בהכרח אומר תוצאות.

חלק מהמפרסמים עשויים לקבל המרות רבות יותר במיקום 4 ממיקום 1 מכל סיבה שהיא. עליך להשתמש במיקום הממוצע כדי לספק הקשר סביב מסעות פרסום ודיווח על מסעות פרסום, אך אין להשתמש בו כמחוון יעד.

.9 הישגי התקציב

משווקי חיפוש בתשלום מקבלים כמעט תמיד תקציב חודשי להפעלת מסעות פרסום עם מודעות. השגת התקציב מודדת עד כמה הסוכנות או הפרט הגיעו להשגת התקציב שהם הציגו.

רוב חברות קידום אתרים או משווקים בשיטת PPC לא רואים את התקציב כאשר מדובר במדידת ביצועי PPC שלהם, למרות כמה מידע זה מספק על איך מסעות פרסום מנוהלים.

הסיבה לכך היא שמשווקים נוטים מעל או מתחת לבלות את התקציב בכל חודש היא כי זה קשה להציע באופן עקבי ולמקסם את התוצאות עם תנודות מתמשכות במכרז PPC – משימה הדורשת פיקוח שוטף ואופטימיזציה (ללא שימוש בלמידה מכונה).

עם זאת, אני עושה את המקרה כי התקציב הוא השגת KPI כי משווקים PPC צריך לחשוב על.

 

10. ערך Lifetime

LTV הוא אינדיקטור רחב לבריאות החשבון ויכולות של משווק ניהול קידום ממומן בשיטת PPC.

אבל חישוב ערך החיים של הלקוח עבור חיפוש בתשלום הוא מורכב.

חברות ששומרות על לקוחות שנרכשו באמצעות חיפוש בתשלום יביאו להכנסות משמעותיות יותר.

בעוד LTV הוא מדד של חיי לקוחות עסקיים עם המוצר שלהם ו / או שירותים, זה יכול להיות נמדד בדרכים שונות.

לדוגמה, במקרה של ספק LTE Martech ניתן למדוד פשוט על ידי הסתכלות על מספר ימים, חודשים או שנים לקוח נשאר עם הפלטפורמה.

במקרה של חברה גדולה כמו סטארבקס, מדידת LTV יכולה להיות מורכבת למדי. ישנם שיקולים רבים (למשל, תוחלת חיים ממוצעת ללקוח, שימור לקוחות, שולי רווח ללקוח והנחות שימושיות).

בעוד PPC משווקים בדרך כלל לא ייקח על חישובים מורכבים של LTV כמו Starbucks, בידיעה איך זה KPI נמדד במחלקות אחרות בהחלט יכול לבוא שימושי. רק להיות מודעים לכך LTV אומר דברים שונים מעט למשווקים שונים, אבל הוא ביסודו זהה על כולם.

דיווח על KPIs PPC
KPIs אינם יחידים.

זה לא סביר כי הביצועים על מחוון אחד הוא הטוב ביותר שהיה אי פעם בעוד אחרים הם הגרועים ביותר.

לדוגמה, לא היית מצפה לקבל שיעור קליקים גבוה במיוחד וציון איכות נמוך משום שהשניים קשורים. הם מספרים חלקים שונים של אותו סיפור.

שיפור בשיעור הקליקים עשוי להשפיע באופן חיובי על ציון האיכות, ולשפר את ציון האיכות יכול להשפיע באופן חיובי על עלות לקליק ועלות לרכישה, ובכך ליצור מסעות פרסום רווחיים יותר עבור לקוחות שנשארים זמן רב יותר.

עם כל זה בחשבון, חשוב כי המפרסמים מתחילים לשפר את הביצועים שלהם ברמה של קליקים, תוך הקפדה לא להיתפס במספר אחד בודדים לזכור לקחת צעד אחורה ולהביט KPIs כי לצייר יותר תמונה מלאה, כמו LTV.

אמנם זה נחמד לדווח על כל מדד שנכלל למעלה, יש להקצות קמפיינים לקמפיין המבוסס על מה שעושה את הגיוני ביותר עבור הלקוח ואת המטרות שלהם. מקל על מה שמצביע בבירור על ההתקדמות על פי הסטנדרטים של הלקוחות שלך לא להעמיס עליהם עם KPIs תוספת רק כדי להיראות טוב – פחות הוא יותר כשמדובר דיווח הלקוח.

זיכויי תמונה
תמונה תכונה: Daryn Bartlett / Unsplash
תמונה ב- In-Post: תמונת מסך מ- YouTube. מאת המחבר, אוגוסט 2017.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *